מדריך להקמת אתר וורדפרס בשרתי קלאודוויז (Cloudways)

הקמת אתר וורדפרס על שרתי Cloudways יכולה להיות משימה לא פשוטה. מדריך זה ידריך אותך לאורך השלבים להקמת אתר וורדפרס בשרתי Cloudways במהירות וביעילות. הוא כולל הנחיות כיצד לבחור את חבילת האחסון הטובה ביותר, כיצד להתקין את תוכנת וורדפרס, כיצד להגדיר את מסד הנתונים וכיצד להעלות את האתר שלך לאינטרנט ולמותאם למנועי חיפוש.

בחירת חבילת האירוח המתאימה

בעת בחירת חבילת אחסון לאתר וורדפרס בשרתי Cloudways, חשוב לקחת בחשבון את סוגי חבילות האחסון השונות הזמינות. Cloudways מציעה גם חבילות אירוח משותפות וגם מנוהלות. אירוח משותף הוא זול יותר וקל יותר לשימוש, אך הוא גם פחות מאובטח ואולי לא מציע את אותה רמת ביצועים כמו חבילה מנוהלת. אירוח מנוהל יקר יותר, אבל הוא מציע יותר אבטחה, ביצועים טובים יותר ויותר תכונות. זה גם גמיש יותר וקל יותר להגדרה. לאחר שהחלטת איזה סוג של חבילת אירוח אתה רוצה, עליך לשקול את התמחור, התכונות והביצועים שמציעה כל חבילה. Cloudways מציעה מגוון של תוכניות תמחור, אז אתה צריך למצוא אחת שמתאימה לתקציב שלך. כדאי לשים לב גם לתכונות שמציעות כל תוכנית, כמו כמות האחסון, רוחב הפס ומספר הדומיינים הנתמכים. בנוסף, ודא שהחבילה מציעה ביצועים טובים, כגון זמן פעולה גבוה, מהירויות טעינה מהירות ותמיכת לקוחות אמינה. לבסוף, עליך לבחור את חבילת האירוח המתאימה ביותר לצרכים שלך. חשוב לבחור חבילה שהיא גם משתלמת וגם תספק את הביצועים והפיצ'רים הדרושים לך להפעלת אתר הוורדפרס שלך. עם חבילת האחסון הנכונה, תוכלו להבטיח שהאתר שלכם יפעל בצורה חלקה ויעילה.

צילום מסך של לוח המחוונים של Cloudways המציג את חבילות האירוח השונות הזמינות
צילום מסך של לוח המחוונים של Cloudways המציג את חבילות האירוח השונות הזמינות

התקנת תוכנת וורדפרס

לאחר שבחרתם את חבילת האירוח הטובה ביותר עבור אתר וורדפרס שלכם בשרתי Cloudways, השלב הבא הוא התקנת תוכנת וורדפרס. ניתן לעשות זאת במהירות ובקלות באמצעות תכונת ההתקנה 'קליק אחד'. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להיכנס לחשבון Cloudways שלך ולבחור באפשרות 'התקנות בקליק אחד'. מכאן, תוכל לבחור באפשרות 'WordPress' ולפעול לפי ההוראות שעל המסך. בתוך דקות ספורות, יהיה לך אתר וורדפרס פונקציונלי לחלוטין שפועל בשרתי Cloudways. אם אתה מחפש להתאים אישית את אתר הוורדפרס שלך, ישנן מספר אפשרויות זמינות. אתה יכול לבחור מתוך מגוון נושאים ותוספים כדי להתאים אישית את המראה והתחושה של האתר שלך. אתה יכול גם להשתמש בתכונה 'התאמה אישית' כדי להתאים אישית את הצבעים, הגופנים והיבטים אחרים של האתר שלך. לאחר שבחרת את ערכת הנושא והתוספים שבהם ברצונך להשתמש, תוכל להתקין אותם באמצעות התכונה 'התקנה בלחיצה אחת'. ברגע שאתר הוורדפרס שלך פועל, חשוב להגדיר את מסד הנתונים. זה נעשה על ידי יצירת קטע משתמשים ומסד נתונים בחשבון Cloudways. זה יאפשר לך ליצור משתמש מנהל ומסד נתונים עבור אתר וורדפרס שלך. לאחר שתגדיר את בסיס הנתונים, תוכל להתקין ולהפעיל את תוכנת וורדפרס. בעזרת כמה שלבים פשוטים, ניתן לבצע הקמת אתר וורדפרס על שרתי Cloudways במהירות ובקלות. על ידי ביצוע מדריך זה, תוכל להפוך את האתר שלך לאינטרנט ולמותאם למנועי חיפוש תוך זמן קצר.

הגדרת מסד הנתונים

לאחר שתוכנת וורדפרס הותקנה, השלב הבא הוא להגדיר את מסד הנתונים. ניתן לעשות זאת בלוח המחוונים של Cloudways על ידי לחיצה על הכרטיסייה "מסד נתונים" ולאחר מכן בחירה בלחצן "צור מסד נתונים". לאחר מכן תתבקש להזין שם מסד נתונים, שם משתמש וסיסמה. חשוב לבחור סיסמה מאובטחת ולזכור את שם המשתמש והסיסמה שתבחרו מכיוון שתזדקקו להם כדי לגשת למסד הנתונים. לאחר יצירת מסד הנתונים, תצטרך להגדיר את הגדרות וורדפרס כך שיתאימו למסד הנתונים. ניתן לעשות זאת על ידי ניווט ללשונית "הגדרות" בלוח המחוונים של וורדפרס והזנת שם מסד הנתונים, שם המשתמש והסיסמה. לאחר הזנת ההגדרות, ניתן לשמור את השינויים ומסד הנתונים יוגדר. בשלב זה, אתר הוורדפרס שלך מחובר כעת למסד הנתונים. אתה יכול להוסיף פוסטים, דפים ותוכן אחר, כמו גם להתקין תוספים וערכות נושא כדי להתאים אישית את האתר שלך.

המחשה של תהליך התקנת וורדפרס
המחשה של תהליך התקנת וורדפרס

העברת האתר שלך לאינטרנט

לאחר שתשלים את כל השלבים להתקנה ותצורה של אתר וורדפרס שלך בשרתי Cloudways, כעת תוכל להפוך את האתר שלך לזמין באופן מקוון. כדי לעשות זאת, תחילה תצטרך להפנות את שם הדומיין שלך לכתובת ה-IP של שרת Cloudways שלך. כדי לעשות זאת, תצטרך לגשת ללוח הבקרה של רשם שמות הדומיין שלך ולשנות את שרתי השמות. אתה יכול למצוא את כתובת ה-IP של שרת Cloudways שלך בקטע "מידע על שרת" של לוח המחוונים שלך ב-Cloudways. לאחר שתשנה את שרתי השמות של שם הדומיין שלך, האתר שלך יהיה נגיש מהעולם החיצון. לאחר מכן, תוכל להתחיל לבצע אופטימיזציה של האתר שלך למנועי חיפוש. זה נעשה על ידי יצירת מפת אתר XML, שליחתה למנועי החיפוש, הוספת מטא תגיות לדפי האינטרנט שלך וכן הלאה. אתה יכול גם להוסיף Google Analytics וכלי מנהלי אתרים לאתר שלך כדי לעקוב אחר נתוני מבקרים ולנטר את הביצועים של האתר שלך. לבסוף, אתה יכול להתחיל לשווק את האתר שלך על ידי יצירת תוכן, עיסוק במדיה חברתית, שליחת הודעות לעיתונות ונקיטת צעדים דומים אחרים. זה יעזור לך למשוך יותר מבקרים לאתר שלך ולקבל דירוג טוב יותר במנועי החיפוש. כפי שאתה יכול לראות, הקמת אתר וורדפרס על שרתי Cloudways אינה משימה קשה, ועם מעט הדרכה, אתה יכול להפעיל את האתר שלך תוך זמן קצר.

אופטימיזציה למנועי חיפוש

אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) היא חלק חשוב בהצלחתו של כל אתר. חשוב לוודא שהאתר שלכם מותאם למנועי חיפוש כך שיוכל להופיע בתוצאות המובילות עבור חיפושים רלוונטיים. זה יעזור להגדיל את הביקורים באתר ובסופו של דבר יוביל ליותר המרות. למרבה המזל, הקמת אתר וורדפרס על שרתי Cloudways מקלה על ביצוע אופטימיזציה עבור מנועי החיפוש. בעת הגדרת אתר וורדפרס על שרתי Cloudways, אתה יכול להשתמש בתוסף Cloudways Optimizer כדי לבצע אופטימיזציה אוטומטית של האתר שלך למנועי חיפוש. תוסף זה עוזר ליצור מטא תגיות, ליצור מפות אתר XML ולייעל את התוכן שלך למנועי חיפוש. בנוסף, התוסף מספק גם הצעות כיצד לבצע שיפורים נוספים באתר האינטרנט שלך. אתה יכול גם להשתמש בפלטפורמת Cloudways כדי לאפשר שמירה במטמון, מה שיכול לעזור להאיץ את האתר שלך ולשפר את הדירוג שלו בדפי תוצאות של מנועי החיפוש. בנוסף, אתה יכול גם לאפשר דחיסת Gzip כדי להקטין את גודל הקבצים של האתר שלך ולשפר את מהירות הטעינה שלו. לבסוף, עליך להקפיד לעדכן את האתר שלך באופן קבוע בתוכן חדש ולהשתמש בכותרות ותיאורים עשירים במילות מפתח עבור כל עמוד. זה יעזור לשפר את דירוג האתר שלך בדפי תוצאות של מנוע החיפוש. בנוסף, תוכל להשתמש ב-Google Search Console כדי לעקוב אחר ביצועי האתר שלך ולבצע את כל השינויים הדרושים.

שלבים להקמת אתר וורדפרס ב-Cloudways:

שלב זמן עלות עלות ב₪
בחר חבילת אירוח 5 דקות משתנה משתנה
התקן תוכנת וורדפרס 15 דקות חינם חינם
הגדר את מסד הנתונים 10 דקות חינם חינם
קבל אתר מקוון ואופטימיזציה 30 דקות משתנה משתנה

על ידי ביצוע השלבים המתוארים במדריך זה, אתה יכול בקלות להגדיר אתר וורדפרס על שרתי Cloudways ולהפעיל את האתר שלך תוך זמן קצר.